Class
Place

Overall
Place

Name

Age

Time

Pace

Women 13-Under

 

 

 

 

 

1

58

Ashley Ausherman

11

23:32.7

7:36

2

66

Kristin Walker

11

24:24.6

7:52

3

72

Stephanie Gayle

13

25:03.7

8:05

4

77

Samantha Baker

12

25:43.0

8:18

5

79

Katie Farrell

7

25:47.2

8:19

6

83

Leslie Kirk

12

26:50.1

8:39

7

85

Chelsea Hockenberry

12

27:10.6

8:46

8

86

Amy Short

12

27:11.9

8:46

Men 13-Under

 

 

 

 

 

1

31

Jeremiah Johnson

13

21:06.8

6:49

2

39

Sam Harrison

12

21:53.9

7:04

3

42

Joshua Rudy

11

22:09.3

7:09

4

63

Frederick Stratearn

13

24:05.7

7:46

5

70

Nat Strathearn

11

24:51.3

8:01

Men 14-18

 

 

 

 

 

1

4

Chris McCulley

18

16:29.9

5:19

2

20

Johnathan Wachtel

16

19:27.6

6:17

Women 19-29

 

 

 

 

 

1

47

Challice Bonefant

21

22:34.5

7:17

2

76

Rebecca Conrad

29

25:20.9

8:11

Men 19-29

 

 

 

 

 

***

1

Danny Carter

20

15:45.6

5:05

1

3

Eric Chandler

25

16:20.5

5:16

2

5

Ryan Bayne

19

16:40.7

5:23

3

6

Richard Keplinger

20

16:54.5

5:27

4

8

Craig Dodson

20

17:23.5

5:37

5

19

Karsten Brown

25

19:24.4

6:16

6

30

Erjan Akkus

22

21:00.1

6:46

7

34

Joe Schrantz

27

21:14.8

6:51

8

44

James Harden

28

22:17.3

7:11

9

55

William Henderson

22

23:16.3

7:30

Men 30-34

 

 

 

 

 

1

2

Mark Vann

33

15:51.9

5:07

2

51

Shon Ledwith

32

22:55.6

7:24

3

57

John Roche

32

23:26.0

7:34

4

74

Greg Bailey

33

25:08.8

8:07

Women 30-39

 

 

 

 

 

1

28

Deanna Alby

34

20:33.3

6:38

2

36

Vicky Krossman

30

21:26.9

6:55

3

45

Jeanna Prims

37

22:21.9

7:13

4

56

Tierney Pitzer

30

23:21.0

7:32

5

59

Megan Campbell

39

23:42.0

7:39

6

62

Tracie Pifer

32

24:04.9

7:46

7

67

Leesa Anderson

35

24:25.6

7:53

8

78

Dana Dejarnett

37

25:43.9

8:18

9

92

Mary Stewart

36

28:56.6

9:20

10

95

Barbara Vann

38

30:18.2

9:47

11

97

Tracy Dawson

35

31:45.1

10:15

Men 35-39

 

 

 

 

 

1

7

Garland Engle

38

17:17.1

5:35

2

11

Joel McKenzie

38

18:04.2

5:50

3

14

Jerry Stevenson

35

18:33.4

5:59

4

16

Daniel Comer

36

18:42.8

6:02

5

17

Mark Neely

36

18:47.9

6:04

6

21

Don Parks

36

19:36.8

6:20

7

23

Barry Beck

39

19:47.1

6:23

8

26

Daniel Baldwin

38

20:24.7

6:35

9

27

Clifton Williams

36

20:30.0

6:37

10

29

Mike Stanislaw

35

20:35.8

6:39

11

32

Mark Outhier

38

21:10.6

6:50

12

50

David Baker

35

22:47.1

7:21

13

60

Michael Whitney

35

23:49.4

7:41

14

90

Rodger Ausherman

38

28:16.0

9:07

Women 40-49

 

 

 

 

 

***

22

Ruth Riemenschneider

42

19:39.2

6:20

1

49

Ann Butler

48

22:38.4

7:18

2

52

Debbie Wieneche

42

22:56.0

7:24

3

53

Becky Whitney

42

22:58.2

7:25

4

68

Sandra Wachtel

43

24:39.1

7:57

5

69

Marcia Brand

46

24:42.8

7:58

6

81

Alice Federhoof

43

26:19.4

8:29

7

84

Audrey Calvery

49

27:02.6

8:43

8

87

Karen Fuegi

42

27:27.2

8:51

9

89

Jill Shuldiner

41

27:51.3

8:59

10

93

Sally Finkel

46

29:17.1

9:27

11

98

Lynn Fuehrkoub

48

36:31.3

11:47

12

99

Patti Drazin

46

40:12.9

12:58

Men 40-49

 

 

 

 

 

1

9

Alan Zimmel

40

17:25.9

5:37

2

12

Jerry Attrick

42

18:18.5

5:54

3

13

Mike Meadows

42

18:27.4

5:57

4

18

Kevin Frye

48

19:07.9

6:10

5

24

Scott Kemmerer

40

19:48.2

6:23

6

25

Sid Smith

46

20:23.1

6:35

7

35

George Stilwell

46

21:18.3

6:52

8

40

Winslow Smith

41

21:54.4

7:04

9

41

Bill Reilley

46

22:04.0

7:07

10

43

Jim Bauer

45

22:09.5

7:09

11

61

Steve Roach

42

23:50.8

7:42

12

64

Bruce Turnbull

43

24:07.8

7:47

13

75

Michael Gayle

48

25:16.3

8:09

14

80

Jim Brown

47

25:53.5

8:21

15

88

Robert Baronner

40

27:34.8

8:54

16

94

David Harty

47

29:37.0

9:33

17

96

David Dupree

42

31:44.6

10:14

Men 50-59

 

 

 

 

 

1

10

Bill Senseney

50

17:40.6

5:42

2

15

Ray Kitchen

54

18:36.1

6:00

3

33

Billy Farrell

51

21:14.5

6:51

4

37

Howard Cahill

52

21:47.8

7:02

5

38

Bill Schrantz

54

21:52.2

7:03

6

46

Edward Grainger

55

22:28.5

7:15

7

48

Dennis Kordyak

53

22:35.4

7:17

8

65

Giles Avery

53

24:13.1

7:49

9

71

Bruce Strathearn

54

24:52.7

8:02

10

73

John Ostrowski

52

25:05.9

8:06

11

82

Robert Kilby

51

26:40.6

8:36

Women 50-Over

 

 

 

 

 

1

91

Suzanne Bucci

52

28:26.1

9:10

Men 60-Over

 

 

 

 

 

1

54

Denis Dirscherl

65

23:03.8

7:26

2

100

William Richards

 

N/A

 

*** First overall male and female finishers not eligible for duplicate age group awards.